пʼятницю, 18 листопада 2016 р.

Як будуть нараховуватися бали за завдання ЗНО

Результат пошуку зображень за запитом "пишуть ЗНО"
  Своїм наказом №156 від 15 вересня 2016 року Український центр оцінювання якості освіти затвердив Схему нарахування балів за виконання тестових завдань ЗНО-2017. Всього передбачено 9 типів завдань, з них з історії України - 4.

1. Завдання з вибором однієї правильної відповіді
Такі завдання складаються з основи (умови завдання) та чотирьох або п’яти варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник ЗНО вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А. 
1 бал буде зарахований, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.
2. Завдання на встановлення відповідності («логічні пари»)
Ці завдання складаються з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами  (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник ЗНО зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А. Учасник ЗНО отримує 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»), тобто може набрати максимум 4 бали за таке завдання. 0 балів буде зараховано за будь-яку «логічну пару», якщо відповідь є неправильною, зроблено більше однієї позначки в рядку чи відповіді на завдання не надано.
3. Завдання на встановлення правильної послідовності
Завдання складається з основи (умови чи питання) та переліку подій (явищ, фактів, процесів тощо), дій (понять, формул, характеристик тощо), позначених буквами, які потрібно розташувати в правильній послідовності.
Завдання вважається виконаним, якщо учасник ЗНО зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Г) у таблиці бланка відповідей. Відповідно буде зараховано 3 бали, якщо правильно вказано послідовність усіх подій/дій; 2 бали, якщо правильно вказано першу й останню події/дії; 1 бал, якщо правильно вказано або першу, або  останню подію/дію; 0 балів за будь-яку правильно вказану подію/дію , якщо зроблено більше однієї позначки в рядку, неправильно вказано першу й останню події чи відповіді не надано взагалі.
4. Завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді
Ці завдання складаються з основи та семи варіантів відповіді, позначених цифрами, серед яких лише три правильні. Завдання вважається виконаним, якщо учасник ЗНО вибрав і записав три відповіді(цифри)у бланку відповідей А.
За кожен правильно вказаний варіант відповіді (цифру) учасник отримує 1 з 3 можливих балів; 0 балів отримує учень, якщо  не  вказано  жодного  правильного варіанта відповіді (цифри), або один варіант відповіді (цифра ) вказано тричі, або відповіді на завдання не надано. Порядок написання цифр значення не має.
За матеріалами сайту http://osvita.ua


Немає коментарів:

Дописати коментар